+48 504 228 856

stowarzyszeniepp@op.pl

Znamy Mistrzów pływania na Byle Czym!

Znamy Mistrzów pływania na Byle Czym!

Rywalizacja Konstruktorów „Pływadeł” na wodach Wawrzkowizny zakończona. Ostatecznie w konkursie rozegranym  30 lipca wystartowało 8 załóg, prezentując swoje jednostki pływające indywidualnie lub drużynowo.  Pomysłowość, wykonanie i przede wszystkim zdolność do poruszania się po wodzie przerosły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Jak powiedział Przewodniczący Jury Wicestarosta Grzegorz GryczkaTe pływadła to wcale nie takie byle co„.
Dziękujemy za wsparcie imprezy:

 1. Imprezę objęła Patronatem Pani Prezydent Mariola Czechowska, zapewniając uczestnikom 50 okolicznościowych koszulek z nazwą imprezy.
 2. Atrakcje dla dzieci zapewniła Akademia Pana Grześka
 3. OSiR Wawrzkowizna 
 4. KPP w Bełchatowie
 5. OSP Dobrzelów
 6. Stowarzyszenie Sztab Ratownictwa pierwsza pomoc

Wysoki poziom zawodów i różnorodność form prezentacji były nie lada wyzwaniem dla Jury. Długie i pełne emocji obrady zaowocowały kompromisem. Załogi zostały ocenione sprawiedliwie w dwóch kategoriach:

Klasyfikacja drużynowa:

 1. E 0 BOUT
 2. Dino Mega Paka
 3. Truskaweczki

Klasyfikacja indywidualna:

 1. Łódź Podwodna
 2. Robinson Cruzoe
 3. Steam Power

Nagrodę specjalną Jury przyznało załodze Stowarzyszenia Przystań za najbardziej kolorowe i radosne Pływadło:-)

Dziękujemy członkom Jury: Grzegorz Gryczka, Waldemar Stawowczyk, Agnieszka Zawodzińska.

Impreza była doskonałą okazją do promocji bezpiecznych wakacji i edukacji na temat korzystania z uroków wypoczynku nad wodą. Rozdawane były ulotki i materiały edukacyjne. Dziękujemy za włączenie się do akcji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie oraz OSP Dobrzelów. Policjanci w mundurach i strażacy w wozach bojowych wzmocnili ten przekaz. Kwintesencją możliwości sprzętowych strażaków była wodna kurtyna, która z wysokości najwyższych drzew spadła na zgromadzoną publiczność, przynosząc tak potrzebne orzeźwienie:-)

Jako imprezy towarzyszące rozegrane zostały zawody w Pływaniu na Materacach oraz Mistrzostwa w Kajakarstwie „Górskim”. Wyniki tej rywalizacji opublikujemy wkrótce.

A oto linki, pod którymi można obejrzeć to wydarzenie:

http://www.ebelchatow.pl/content/p%C5%82ywali-na-byleczym 

http://ddbelchatow.pl/artykuly/aktualnosci,zobacz-czym-plywali-na-wawrzkowiznie-obszerna-fotorelacja-z-mistrzostw-w-plywaniu-na-byleczym-foto,84363.html?i=5

http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul/na-wawrzkowiznie-odbyly-sie-zawody-w-plywaniu-na-byle-czym,4199508,gal,t,id,tm.html