+48 504 228 856

stowarzyszeniepp@op.pl

O Szkółce

Szkółka Pływacka KAJTEK istnieje od 1996 roku. W ofercie usług znajduje się nauka pływania dla dzieci i dla dorosłych, zajęcia ruchowe w wodzie, pływanie korekcyjne i przygotowania do egzaminów sprawnościowych w wodzie. Mamy na koncie organizację zawodów pływackich, wyjazdów do Aquaparków i akcji edukacyjnych o bezpieczeństwie w wodzie. Współpracujemy z organizacjami sportowymi z terenu Powiatu Bełchatowskiego w zakresie propagowania aktywności fizycznej, nie tylko w wodzie (Akademia Pana Grześka, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny i in.). Prowadzimy zajęcia dla Stowarzyszenia Amazonki i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. od 2007 roku pracownicy bełchatowskiej Elektrowni korzystają z zajęć w szkółce na preferencyjnych warunkach, z wykorzystaniem środków z funduszu socjalnego. Nasi klienci posiadający „Bełchatowską Kartę Rodziny” korzystają ze zniżki na wszystkie usługi szkółki:

  • 33% dla osób niepełnosprawnych i rodzin wielodzietnych
  • 10% dla Seniorów i honorowych członków klubu HDK

Uczymy pływać dzieci już od 4 roku życia, w formie zajęć grupowych lub indywidualnych. Mottem naszej działalności jest zadowolenie i satysfakcja na każdym etapie szkolenia. Gwarantujemy efekty w zakresie amatorskiego pływania rekreacyjnego, z zastrzeżeniem warunku systematyczności uczęszczania na zajęcia. Posiadamy atrakcyjny system korzystania z zajęć, stwarzający klientom szerokie możliwości wykorzystania zakupionych karnetów. Uważnie słuchamy sugestii klientów i dobre pomysły wdrażamy w życie. Dziękujemy za zaufanie dotychczasowym klientom i zapraszamy nowych do udziału w tworzeniu historii pływania w Bełchatowie.

Sztuka nauki pływania

O potrzebie posiadania umiejętności pływania  nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wystarczy wspomnieć o bezpieczeństwie w wodzie, zdrowotnych aspektach pływania (a w szczególności o korekcji wad postawy) oraz o szerokim wachlarzu sportów wodnych, z pływaniem wyczynowym na czele.
O skuteczności nauki pływania decyduje wiele czynników. Należą do nich: częstotliwość lekcji pływania, systematyczność, wiek rozpoczęcia nauki oraz warunki nauczania pływania. Podstawowym warunkiem jest doświadczenie i profesjonalizm instruktora. Ważne są również: liczebność grupy, temperatura wody, pomoce dydaktyczne.
Doświadczenie nabyte w trakcie wieloletniej pracy z dziećmi i młodzieżą pozwala wskazać najlepsze warunki nauki pływania:
– wiek rozpoczęcia nauki – 6 lat (wiek minimalny – 4 lata);
– częstotliwość zajęć – min. 2 razy w tygodniu;
– grupa szkoleniowa nie przekraczająca 10 osób;
– dobre samopoczucie i zadowolenie dziecka z lekcji;
– doświadczony i wykwalifikowany instruktor;
– właściwy (zindywidualizowany) program nauczania;
– częste stosowanie formy zabawowej, szczególnie  w pierwszym etapie nauki pływania.

Powyższe kryteria powinny być brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o nauce i przy wyborze szkółki pływackiej. Należy również pamiętać, że zdecydowana większość dzieci nie jest w stanie znieść obciążeń treningowych w wyczynowych sekcjach pływackich, zarówno psychicznie jak i fizycznie. Dzieje się tak ze względu na masowość nauki, ogromne tempo i wyczynowy charakter szkolenia, olbrzymią selekcję dzieci pod katem umiejętności. I choć atutem jest tutaj na pewno niższa cena, to cel, jakim jest osiągnięcie mistrzostwa sportowego często uniemożliwia prawidłowy rozwój fizyczny dziecka i wyklucza satysfakcję z nauki pływania.
Dlatego pierwszy etap nauki pływania powinien mieć miejsce w szkółkach pływackich, gdzie w przyjaznej i miłej atmosferze dzieci nabędą solidne podstawy sztuki pływania. Wtedy dopiero, bazując na umiejętnościach i predyspozycjach dziecka do uprawiania pływania wyczynowo, można myśleć o dalszym treningu w klubie pływackim. Przy takim toku nauczania pływania pozytywne efekty szkoleniowe będą w 100% odzwierciedlały poniesione nakłady finansowe, a zadowolenie dziecka w pełni uzasadni takie postępowanie.
Reasumując, zanim wybiorą państwo miejsce szkolenia dla swoich pociech, należy wnikliwie sprawdzić oferty usług pływackich na rynku, zasięgnąć opinii znajomych, a po wyborze szkółki monitorować przebieg nauki. Tu przecież chodzi o dobro Waszego dziecka.