+48 504 228 856

stowarzyszeniepp@op.pl

Basen zamknięty, zajęcia odwołane

Basen zamknięty, zajęcia odwołane

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa, pływalnia PCS zostaje zamknięta z dniem 12.03.2020. na okres 2 tygodni lub do odwołania. Na ten czas zajęcia pływackie zostają zawieszone. Jednocześnie informujemy, iż wszystkie wykupione zajęcia, niewykorzystane w tym okresie, zostaną odrobione w terminie późniejszym. Informacje o wznowieniu zajęć zamieścimy na tej stronie oraz na profilu fb kajtek s.c.

Poniżej porady i wskazówki na ten trudny czas:

W dobie epidemii nowego koronawirusa bardzo proszę każdego z rodziny, przyjaciół i znajomych jako lekarz, matka, ale też jako zwykły człowiek – #zostańwdomu!
Młodzi ludzie i dzieci chorują łagodniej, ale to głównie oni przenoszą wirusa na osoby z grup ryzyka: ludzi 65+, chorych przewlekle, kobiety w ciąży.
Ciężkie obustronne środmiąższowe zapalenie płuc z niewydolnością oddechową i ryzyko zgonu w przebiegu COVID-19 dla niektórych stanowi realny scenariusz, dlatego:

*Jeśli potrzebujesz zakupów spożywczych zrezygnuj z supermarketu, spróbuj zrobić je online lub w osiedlowym sklepie – zostań w domu.
*Jeśli chcesz obejrzeć film, zrezygnuj z kina, włącz Netflix, player, vod – zostań w domu.
*Jeśli chcesz z dzieckiem miło spędzić czas, zrezygnuj z sali zabaw, basenu, klubokawiarni, wyjmij w domu planszówki, kolejkę, klocki, odpal Świnkę Peppę, Vaianę – zostań w domu.
*Jeśli masz zaplanowaną podróż za granicę, przesuń termin, odwołaj, spróbuj odzyskać pieniądze, ale – zostań w domu.
*Jeśli chciałeś odwiedzić dziadków sam albo z dziećmi a jednak nie czujesz się najlepiej – zostań w domu.
*Jeśli ktoś z Twoich bliskich jest starszy lub chory przewlekle zaproponuj mu pomoc w zakupach i codziennych czynnościach, tak, aby mógł zostać w domu.
*Jeśli potrzebujesz chwili modlitwy, skupienia, zrezygnuj z Mszy w niedzielę, odsłuchaj Papieża z Biblioteki Watykańskiej albo radia czy podcastu, przyjmij Komunię duchową – zostań w domu.
*Jeśli miałeś zaplanowane spotkanie towarzyskie w centrum miasta, zrezygnuj z niego na rzecz nowego terminu albo spotkania w domu w małym gronie – zostań w domu.
*Jeśli czujesz się chory, masz stan podgorączkowy, gorączkę, kaszel, duszności, zrezygnuj z pracy, skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ lub sanepidem i do czasu dalszych decyzji – zostań w domu.
*Jeśli potrzebujesz ćwiczeń i ruchu, zrezygnuj z wyjścia na siłownię w godzinach szczytu, spróbuj zrobić trening z masą własnego ciała czy jakiś „skalpel” i – zostań w domu.
*Jeśli potrzebujesz nowego swetra czy sukienki, zrezygnuj z odwiedzania galerii handlowych, spróbuj wybrać coś online lub odłóż zakupy na później – zostań w domu.
*Jeśli miałeś jechać na konferencję, iść na koncert, zrezygnuj z tego, jeśli organizator tego nie zrobi – zostań w domu.
*Jeśli potrzebujesz gdzieś dojechać, zrezygnuj w miarę możliwości z komunikacji miejskiej, pociągu, autobusu, samolotu, wykorzystaj auto.
*Jeśli możesz pracować zdalnie – zostań w domu.

Wychodź z domu, kiedy to niezbędne.
Nie panikuj, izolacja sprzyja ograniczaniu rozprzestrzeniania się wirusa.
Odżywiaj się zdrowo, śpij dużo i MYJ RĘCE!